LBRY Block Explorer

LBRY Claims • studio-sport-fragment-1989-2

eba2830e57a0444523e05538ae35e8546a19c7a8

Published By
Created On
12 Mar 2023 23:12:00 UTC
Transaction ID
Cost
Safe for Work
Free
Yes
Studio Sport fragment 1989
Studio Sport fragment
Presentatie: Marga van Arnhem & Mart Smeets
Datum van opname: 04-03-1989
Bron: pal vhs

https://nl.wikipedia.org/wiki/Marga_van_Arnhem

Marga van Arnhem

Margaretha Christina Anna van Arnhem (Maarssen, 31 oktober 1940 – Soest, 22 april 1997) was een Nederlands radio- en televisiepresentator.

Biografie
Van Arnhem begon, net als haar latere collega's Joop van Zijl, Koos Postema, Henk van Hoorn en Paul Haenen, haar loopbaan in 1961 bij Minjon, de jeugdomroep van de AVRO.

In 1968 kwam zij als nieuwe omroepster in dienst bij het NOS Journaal. Dat bleef zij drie jaar doen. Over die periode zei ze in 1971 in De Tijd: 'Je kunt als persoon bij dit werk niet interessant zijn. Je bent gewoon een methode om de mensen deel te laten nemen in het nieuws. Ik probeer er zo neutraal mogelijk uit te zien. Je mag de mensen tenslotte niet afleiden van het plaatje. Maar ik voel me het lekkerst zonder verf met de bekende staartjes.'

Freelancer Van Arnhem vertrok in 1971 bij het Journaal en stapte over naar het toenmalige Sport in Beeld (tegenwoordig Studio Sport). Daar was ze tot het einde van de jaren tachtig het vrouwelijke gezicht.

Marga van Arnhem trad op bij vrijwel alle grote gebeurtenissen op sportgebied, zoals de Tour de France, wereldkampioenschappen en Olympische Spelen. In de gezamenlijke uitzendingen van de omroepen over de Golfoorlog in 1991 en de wateroverlast in het Gelderse rivierengebied in 1995 was Van Arnhem te horen en op 5 oktober 1992 verzorgde ze samen met Govert van Brakel de verslaglegging van de Bijlmerramp met een neergestorte El Al-Boeing op de Amsterdamse woonwijk.

Al die jaren bleef Van Arnhem de radio erbij doen. Sinds 1972 werkte zij bij de NCRV-radio, de laatste jaren bij Hier en Nu. Ze was een van de drijvende krachten van het Radio 1 Journaal, dat op 1 september 1995 begon te lopen. Jarenlang werd ze op de vrijdag 'uitgeleend' voor de dagsluiting bij het NOS-programma Met het oog op morgen. Die langdurige freelance verbintenis duurde, met een tweejarige onderbreking van 1984 tot 1986 bij de AVRO, tot zij uiteindelijk wegens ziekte haar werk moest opgeven.
...
https://www.youtube.com/watch?v=alK3CCCyqdI
Author
Content Type
Unspecified
video/mp4
Language
Open in LBRY

More from the publisher

Controlling
VIDEO
TER L
Controlling
VIDEO
EEN B
Controlling
VIDEO
SHOWT
Controlling
VIDEO
ADIDA
Controlling
VIDEO
TULSA
Controlling
VIDEO
HET B
Controlling
VIDEO
MARCH
Controlling
VIDEO
BEELD
Controlling
VIDEO
EO CL