LBRY Block Explorer

LBRY Claims • přírodní-katastrofy-18.-26.-ledna

7b2146c2f8923fbaf774e3e69f1d8a3f6fce74bd

Published By
Created On
5 Feb 2023 10:09:07 UTC
Transaction ID
Cost
Safe for Work
Free
Yes
PŘÍRODNÍ KATASTROFY | 18. - 26. ledna 2022. Očití svědci. Změna klimatu. Mimořádné zprávy
Katastrofami bohužel trpí především sociálně nejslabší lidé. A tito lidé jsou kvůli globálním změnám klimatu stále více postiženi.
Ve dnech 18. a 19. ledna 2022 zasáhlo severní a severozápadní oblasti Sýrie anomálně chladné počasí a silné sněžení. Nejvíce trpěli uprchlíci ve stanových táborech v provinciích Idlib a Aleppo. Většina stanů nevydržela drsné počasí a tíhu napadaného sněhu. Bohužel došlo k úmrtím, desítky tisíc lidí jsou na pokraji života a smrti.

Kvůli sněžení bylo zablokováno mnoho silnic, což ztěžovalo poskytování pomoci obětem.
O tom, stejně jako o dalších událostech, budou v tomto vydání informovat reportéři mimořádných zpráv a očití svědci klimatických katastrof.

21. ledna 2022 zasáhlo Japonsko zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály. Došlo ke ztrátám na životech. Během hodiny po hlavním otřesu došlo k šesti následným otřesům o síle větší než 4 stupně.
USGS zaznamenala v období od 1. do 28. ledna v různých částech planety celkem 19 zemětřesení s magnitudou vyšší než 6. To je další rekord za posledních nejméně 10 let.

Dříve, 18. ledna, sněžilo v severních oblastech saharské pouště v Africe. Teplota klesla na -2°C. Za posledních 24 let zde napadl sníh jen párkrát.

Dne 21. ledna 2022 se v Peru v důsledku intenzivních dešťů vylila z břehů řeka Alcamayo. Nedaleko města Aguas Calientes došlo k sesuvu půdy. Bohužel jsou mezi nimi mrtví, pohřešovaní a zranění. Peruánská národní meteorologická a hydrologická služba vyhlásila červenou výstrahu.

21. ledna zasáhl město Karáčí v Pákistánu silný vítr, který způsobil zřícení zdí a střech. Bohužel zemřeli lidé, a jsou i zranění.

22. ledna 2022 zasáhla ostrov Madagaskar tropická bouře “Ana”. Záplavy a sesuvy půdy, které způsobila, si vyžádaly smrt desítek lidí. Bez domova zůstalo asi 65 tisíc lidí.
Bouře zasáhla i africkou pevninu. K úmrtím došlo také také v Malawi a Mozambiku.

20. ledna na jihu Ruska vydatně sněžilo. V Krasnodaru padl dosavadní rekord v množství sněhu a to 41 cm. V některých vesnicích regionu Tuapse byla výška závějí vysoké jako člověk.

Zimní bouře Elpis přinesla ve dnech 24. – 25. ledna 2022 do Turecka nejhustší sněžení, jaké v zemi nebylo 30 let. Istanbul a jeho okolí se staly oblastí katastrofy: četné nehody si vyžádaly lidské oběti. Tisíce aut a autobusů s turisty uvízly v zácpách na zledovatělých silnicích. Záchranářům se k nim podařilo dostat až po 12 hodinách.

Cyklon Elpis přinesl 24. ledna 2022 do Řecka vydatné sněžení, teploty pod nulou a bouřkový vítr neobvyklý pro tuto jižní zemi. Na pomoc lidem byli přivoláni hasiči a armáda.

26. ledna 2022 napadlo v Gruzii vydatné sněžení. V horské vesnici Bakhmaro dosahovala výška závějí 4 metrů.

V noci na 26.1. po Řecku a Turecku zastihla bouře Elpis také Izrael. Za jedinou noc zde napadlo asi 20 centimetrů sněhu a na hoře Hermon dosahovala výška sněhové pokrývky jednoho metru.

Když jsou lidé ponecháni tváří v tvář živlům, jsou stále více poraženi, potřebují stále více pomoci. Zachránit život každého člověka je možné pouze v Tvořivé společnosti, kdy je život člověka na prvním místě. A budoucnost lidstva je možná pouze za podmínky sjednocení všech lidí na všelidských hodnotách: vzájemné úctě a vzájemné pomoci, bezpečnosti a spravedlnosti.

Oficiální webové stránky projektu „Tvořivá společnost” https://creativesociety.com/cs

„GLOBÁLNÍ KRIZE. ČAS PRAVDY" | Mezinárodní online konference | 04.12.2021
https://creativesociety.com/cs/globalni-krize-cas-pravdy

„GLOBÁLNÍ KRIZE. TO SE UŽ TÝKÁ KAŽDÉHO" | Mezinárodní online konference | 24.07.2021
https://creativesociety.com/cs/conference_24_07_2021


E-mail: info@creativesociety.com
...
https://www.youtube.com/watch?v=HJqUKdLcCG4
Author
Content Type
Unspecified
video/mp4
Language
Open in LBRY

More from the publisher

Controlling
VIDEO
TENTO
Controlling
VIDEO
I Zí
Controlling
VIDEO
NENEC
Controlling
VIDEO
KLIMA
Controlling
VIDEO
MY SA
Controlling
VIDEO
PRAVD
Controlling
VIDEO
ZáCH
Controlling
VIDEO
HODNO
Controlling
VIDEO
JAKOU